Archiv 2015

15.8.2015 Xterra Germany . Helena Erbenová potvrdila excelentní formu a opět vyhrála!

"Tradičně krásně uspořádaný závod v městečku Žitava ještě vylepšilo letos tak krásné teplé počasí. Voda v jezeře byla opravdu teplá a poprvé mi tu za 4 roky, co jsem tu závodila, nebyla ve vodě zima. Už před startem jsem se necítila příliš dobře, jako by na mě také to vedro dosedlo a to nebylo takové vedro jako minulý týden v Prachaticích. Po menších zmatcích jsme nakonec odstartovali s elitními muži a 3 minuty po nás age groupy. Raději, ale dávám přednost společnému startu všech dohromady, i když je to na začátku větší maso, ale většinou je za koho se ve vodě pověsit. Takže většinu plavecké části jsem absolvovala sama a vylézala na šesté pozici se strátou 3 a půl minuty na čelo. Dlouho jsem nikoho neviděla, jen mě předjelo pár rychlých závodníků z age grupu, zkoušela jsem se pověsit, ale moc to nešlo. Dost jsem bojovala sama se sebou a těšila se, až trať po 7 kilometrech zajede trochu do terénu. Nohám se ale opravdu moc nechtělo. Na čelo jsem něco málo stáhla, ale odstup na Carinu Wassle byl pořád stejný. Až při nájezdu do posledního dlouhého stoupání jsem najednou před sebou uviděla Carinu na 3 tím místě a Brigittu Poor na druhé pozici. S Carinou jsem pak dojeli společně do cíle biku se ztrátou 1:15 na vedoucí Jackie Slack a kolem 40ti vteřin na Brigittu. Na začátku běžecké části Carina nasadila hodně vysoké tempo, které jsem ze začátku nebyla schopná akceptovat, ale asi po kilometru se mi podařilo znovu se dotáhnout a společně jsme po dalším kilometru doběhly Brigittu. Carina začala pomalu odpadat a Brigitta také. To už jsem před sebou viděla Jacki, a celkem rychle jsem se přibližovala. To už mi, ale také síly docházely a vůbec jsem netušila, že Jackie v sobě bude mít tolik sil. Nakonec jsem byla ráda, že mi tentokrát šly nohy docela dobře do kopců a něco málo jsem na Jackie naběhla. V cíli naprosto vyčerpaná vedrem, jsem nevěřila, že se mi to dneska znovu povedlo. V letošní sezoně 6té vítězství. Jackie Slack doběhla s půl minutovou ztrátou druhá, Brigitta Poor třetí.
Za 14 dní pokračuje světový pohár v Anglii. Ale díky skvělému průběhu sezony se mi už s předstihem podařilo si zajistit celkové prvenství v hodnocení Xterra European Tour."

Web závodu zde.

 

 

10.8.2015 Xterra Czech, Prachatice Helena Erbenová vítězí v Prachaticích!

"S podporou na trati celé rodiny se mi podařilo závod vyhrát. Včera jsem ze svého výkonu byla dost rozpačitá, ale dneska musím uznat, že jsem bojovala jako lev! A možná i proto, že jsem na trati cítila obrovskou domácí podporu, jak od fanoušků na trati, tak od závodníků. I když většinou jsem měla problémy akceptovat jejich tempo. Děkuju organizátorům, že nás ve vedru neoblékli do neopren u, voda byla byla naprosto úžasná! Asi jsem neplavala úplně špatně, ale ztráta je vždycky dost podobná. Na biku se mi jelo tak všelijak, ale v kopcích jsem silná určitě nebyla, to spíš ve sjezdech. No, a roviny ty jsem s 28 vepředu trochu prokaučovala.. ..I tak jsem se snažila za někoho pověsit a pomalu se dotahovat na holky vepředu, dlouho jsem jela s Carinou Wassle a dotáhly jsme Brigittu Poór, nakonec měla ale Carina technického problémy a i když mi Brigitta v kopci znovu poodjela, ve sjezdech se mi ji znovu povedlo sjet a společně jsme těsně před depem dojeli Jacqui Slack. Na běh jsme vyběhly společně. Nohám se běžet nechce, hlava by už taky chtěla byt v cíli. ..po pár stovkách metrů se dostávám do vedení a říkám si, že by bylo skvělý doma vyhrát! Jacqui uz neměla v příšerném vedru moc sil, ale Brigitta se nedala jen tak zlomit. Do kopců byla velmi silná, ale mě to běželo z kopce a po rovině. I když mě Maja povzbuzovala u trati, už dopředu hlásila, že se mnou do cíle nepoběží, zato vyhlášení se nemohla dočkat ! Děkuju taťkovi za skvělý servis (bez něj bych byla poloviční ) mamce, Máje a všem , co fandili a samozřejmě těm , co mi pomáhali na trati .Krásný závod a úžasna atmosféra!!! Gratuluju všem, kteří to dneska prežili a dostali se ve zdraví do cíle."


 

1-2.8.2015 Hamrman 70.3 (1,9-90-21) a Hobby a Sprint. Jarda Brynda skončil těsně pos stupněmi vítězů na 4. místě.

Tak máme za sebou opravdu povedený  triatlonový víkend v Hamru na Jezeře, který pořádal Honza Kubeš, za což mu patří velký dík... V  sobotu 1.8.2015 byl na pořadu  poloviční Ironman 70.3 a v neděli Hobby a Sprint triatlon. Naše firma se závodu zúčastnila coby partner, dodala reklamní brány, nové bójky,  přivezla dva výstavní stánky a rovněž věnovala několik Aqua Sphere promo balíčků do tomboly. Nemohla chybět ani námi věnovaná hlavní cena, kterou  byl tradičně neoprenový oblek PURSUIT 2015 v hodnotě 6150Kč. Tuto cenu získal v tombole závodník, který bohužel do konce závodu a vyhlášení tomboly nevydržel a tak se losovalo dále. Nakonec se štěstí usmálo na Honzu Škabradu.  Na závod jsme se těšili o to více, protože ve startovním poli byl tentokrát   i námi sponzorovaný Jarda Brynda, jeden z nejúspěšnějších českých triatlonistů na Ironmanských tratích a mimo jiné i jeden z nejlepších plavců ve startovním poli. Samozřejmě jsme věděli, že Jarda má letos vleklé zdravotní potíže, je  již po jedné operaci a další ho čeká v září. I tak jsme se na jeho výkon těšili. Mohl pouze příjemně překvapit. Naše firma po oba dny  prezentovala značku Aqua Sphere, která nabízí vedle špičkového plaveckého vybavení i vybavení pro triatlonisty. V popředí zájmu byly z celé produktové řady neoprenové obleky, které firma Aqua Sphere opravdu umí a brejličky Kayenne, které obdržel každý účastník půlky  ve startovním balíčku, za což děkujeme jednak  našemu dodavateli Aqua Sphere z Itálie, ale také pořadateli, který se na těchto brejličkách, spolu s naší firmou Delphin Sub CZ s.r.o.,  finančně spolupodílel. Velký zájem byl o stále více populárnější plavecké  brýle Vista, které při plavání na volné vodě zaručují excelentní výhled a navíc i naprosto dokonalou těsnost. Po oba dny závodníci bojovali nejen s vedrem, ale i poměrně náročnou kopcovitou trasou, tak patří uznání každému, kdo závod dokončil. Jarda Brynda si skvěle vedl v plavecké části a po kole najížděl do depa jako první s mírným náskokem. V běhu své prvenství bohužel neudržel a po  bojovném výkonu obsadil nakonec 4.místo. Na jeho report ze závodu se můžete podívat zde. Fotogalerii ze závodu naleznete zde. Výsledky zde.

 

 

1.8.2015 Slovakman Piešťany ( Slovensko ) (3,8-180-42) Simona Křivánková vítězně v Piešťanech v novém osobním rekordu !

"Po náročném závodním programu, kdy jsme s manželem během 3 týdnů absolvovali dlouhý triatlon v Rothu(3,8-180-42), X-trail(0,75-15-5) ve Vysočanech a půlku v Poznani(1,9-90-21) jsme se rozhodli pro riskantní tah, že pojedeme další dlouhý triatlon Slovakman(3,8-180-42) v Piešťanech. Byli jsme si vědomi, že po zmiňovaném závodním programu nám tento závod nemusí vůbec vyjít a může nás pořádně potrápit. Chtěli jsme však absolvovat alespoň jeden závodů z Českého poháru v dlouhém triatlonu a tak padla volba na náš oblíbený Slovakman. Tento risk se nám oběma nad očekáváná vyplatil :)

I přesto, že jsem v Rothu i Poznani zajela velice kvalitní výkony, stále jsem cítila potřebu napravit trošku smolný běh z Rothu a chybějící 4 sekundy na top 10 v Poznani. Jsem tedy moc ráda, že to na Slovakmanovi vyšlo a kromě vítězství a traťového rekordu jsem se radovala i z rekordu osobního :)

Plavání se vyvíjelo nad moje očekávání a z vody jsem vylézala na těsném druhém místě (1:02:58), společně s první Petrou Krejčovou. Ta pak měla trošku rychlejší depo, já jsem ji však hned v úvodu cyklistiky, kdy se obouvala na kole předjela. Asi pět kilometrů jsem jela první, pak se dostala Petra opět na čelo a já jsem ji 105 kilometrů "jela v patách". Po otočce ve 4. okruhu (ze šesti) mi však cukla a já jsem ji ztratila z dohledu. Ztrátu jsem měla něco pod dvě minuty a tu jsem udržela až do konce cyklistiky (5:15:02). Věřila jsem, že takto malou ztrátu bych měla bez problému dohnat na běhu. Běh vedl v šesti okruzích. Z depa jsem vystřelila tempem 4:15 a musela jsem se raději brzdit, aby mi nedošlo. Ztrátu jsem rychle smaz&aac ute;vala a do čela závodu jsem se dostala asi na 10. kilometru. Až do začátku čtvrtého okruhu se mi běželo dobře, pak ale začly tuhnout nohy a prošla jsem si několika krizemi (bohužel opět včetně střevních). Čas běhu jsem nakonec měla 3:22:54. První místo jsem však udržela a do cíle doběhla vyčerpaná, ale šťastná v čase 9:46:11."

Josef Křivánek, manžel Simony,  doběhl na 3. místě, což zaslouží rovněž velké uznání. Jeho postřehy rovněž přinášíme:

"Do závodu jsem šel s patřičným respektem vědom toho, že nejsem Petr Vabroušek :) a že je klidně možné, že mi v závodě dojde a já jej případně dojedu jako trénink. Oproti mým očekávání se tento závod vyvíjel velice dobře. Po standardím výkonu v plavání jsem šel z vody těsně za Petrem Vabrouškem na celkovém 10. místě (55min). Na cyklistice jsem se záhy dostal na dohled závodníkům na čele. Cítil jsem se stále dobře a tak jsem si dovolil ke konci cyklistiky trochu přidat na tempu. Tento tah mi vynesl průběžně druhé místo za Lukášem Krpcem (měl jsem druhý nejrychlejší čas kola 4:39:49). O druhé místo jsem přišel asi na 15. kilometru běhu, kdy mě předběhl Petr Vabroušek . Byl jsem si vědom, že medaile "vysí ve vzduchu". Moji pronásledovatelé (Vrábel, Urbánek, Jílek, Slatinský) byli několik minut za mnou a tak jsem si zvolil příjemné tempo, abych nevytuhl. Na štěstí žádná krize nepřišla a já jsem byl schopen svůj náskok ještě malinko navýšit. Poslední okruh jsem si náležitě užil a do cíle jsem doběhl na svém dosavadním nejlepším umístění v Českém poháru na 3. místě. (8:52:32). Je to můj třetí dlouhý triatlon na ironmanských distancích v řadě pod devět hodin." 

26.7.2015 Varnsdorf Tak máme zase sebou Northco Bartys triatlon 2015, kterého jsme se zúčastnili coby partner závodu.   Závod se konal v pěkné lokalitě  Varnsdorfského rybníka ( Mašíňáku ), a i když to celé dopoledne vypadalo že bude velmi chladno, tak se nakonec počasí vybralo a přispělo tak k pohodové atmosféře. Naše  firma v průběhu závodu  představila celou plaveckou a triatlonovou kolekci Aqua Sphere 2015 včetně  testovacích  brejliček, které si mohli závodníci vyzkoušet přímo ve vodě .  Věnovali jsme do tomboly 10 baťůžků Aqua Sphere s plaveckými pomůckami a jako hlavní cenu  triatlonový neoprenový oblek Aqua Sphere Pursuit 2015 v hodnotě 6150 Kč. Paradoxem bylo, že i letos výherce hlavní ceny odcestoval domů ještě před vyhlášením tomboly a tak se losoval další, kterým byl někdo ze žákovské kategorie, rovněž na cestě domů :-). Zase i zde platilo pravidlo, že se na tombolu vyplatí počkat. Do třetice všeho dobrého a hlavní cenu tak nakonec  získal  Jiří Tůma z Rumburku, kterému jistě oblek přinese i výhody plavání v neoprenu. Velké uznání pro pořadetele závodu Honzu Novotu za skvělou přípravu závodu. Výsledky  naleznete na www.mandaone.cz

 

25.7.2015 Mosazný muž Povrly ( 0,3km -12km -3km ) Jarda Brynda druhý v Povrlech. Mělo to však své ale....

SPOKOJENÝ s výkonem, ne však s počínáním soupeře. Nejde o to, kolik je na trati rozhodčích. Vše je v lidech a jejich svědomí! Na další závod jsem vyrazil na sever čech. Již jsem zde byl 2x (2x vítzězství) a jelikož se mi závod líbil, tak jsem vyrazil i přes to, že mne poslední dobou dost omezuje astma a tudíž není kyslíku na rozdávání :) Soupeřů se sešlo opět o něco více (130), takže boj o přední příčky byl otevřený, ale byl jsem rohodnutý poprat se čelní příčky.

PLAVÁNÍ:
Na plavání jsem použil osvědčenou plaveckou kombinézu Aquasphere Energize Compression SpeedSuit. Plavecká trať byla rozdělena po 200m přeběhem. Po startovním výstřelu se začala voda vařit :o). Po chvilce jsem se propracoval na čelo závodu. Na lávku jsem tedy šel jako první, ale soupeři byli v kontaktu. Druhých 200m se mi podařilo získat lehký náskok, takže i do depa jsem vbíhal na vedoucí pozici.

CYKLISTIKA:
Na tento závod jsem použil silniční kolo PELLS AERO R7 + MAVIC RSYS s wattmetrem. Depo jsem zvládl rychleji než soupeři, takže jsem získal nepatrný náskok a vyrazil na 3km stoupání. V prvním okruhu jsem se raději moc neohlížel. První stoupání mne astma dovolilo jet celkem svižně. Po obrátce jsem zjistil, jak to vypadá za mnou, ale polevit by byla chyba. Ve druhém okruhu jsem již cítil, že kyslíku ubývá a wattový výkon klesá :). Stále jsem měl po druhé obrátce na kopci slušný náskok, který mi minulé roky stačil.

BĚH:3 x 1km
Na běžeckou část jsem si přivezl slušný náskok, ale věděl jsem, že mne čekají ještě 2x schody. Hned po přezutí a prvních krocích mi bylo jasné, že dnes to nebude moc svižný kvapík. První okruh mi dal zabrat. Ve druhém okruhu jsem začal zjišťovat, že se jeden ze soupeřů záhadně rychle přibližuje. Když jsem při výběhu druhých schodů slyšel, že je najednou kousek za mnou, dost mne to překvapilo. 400m před cílem mne doběhl. Myslel jsem, že běží jako střela, ale sotva se přezemne převalil! Pomalu se mi vzdaloval a cca 200m před cílem došlo k vyluštění tajenky jeho rychlého běhu. Na místo toho, aby běžel po silnici (po trati) to ohnul hned za posledním stromem přes trávník. Jak se v cíli přiznal, tak takto běžel všechny 3 okruhy, takže běžel o cca 130m méně než já.
Do cíle jsem doběhl na 2.místě se ztrátou 10 vteřin.

O tom, jak se choval jeho doprovod při závodě a po závodě se raději vyjadřovat nechci. FAIR PLAY je jen pro vyvolené :) Moc si vážím podpory Dandy, Šimona a sponzorů.  Mějte se krásně."

 

25.7.2015 Helena Erbenová závodí velkou část roku mimo ČR a tak nám zaslala souhrn závodní činnosti v jednom :-)


"V letošní roce jsem se kromě Xterry a Cross Triatlonu začala věnovat také Adventure races. Což mě teď v průběhu sezony nutí k velkému zamyšlení, jestli se to dá všechno skloubit dohromady. Na programu Xterry je 12 závodů po celé Evropě (Malta, Portugalsko-Golega, Španělsko, Řecko-Lake Plastira, Švýcarsko, Francie-Xonrupt, Švédsko-Stockholm, Itálie-Scanno, Čechy-Prachatice, Německo-Žitava, Englie, Dánsko) a samozřejmě Mistrovství světa na Havaji na konci října. V cross triatlonu jsem měla v plánu pouze závod ME v Němeském Schluchsse a MS na Sardinii, které přesunuli z konce května na konec září a tak ho díky závodům v Číně budu muset vynechat. Adventure závody se z 90% jezdí v Číně a pro letošní rok jich mám na plánu 4 několika denní závody.
Sezonu jsem začínala v únoru bikovám závodem ve Španělské Andalusii, byl to 6ti denní závod a společně s týmovým kolegou v Mix kategorii jsem závod vyhráli. Pro mě znamenal velkou školu ve smyslu toho jak se pohybovat ve velkém startovním poli. Velmi těžký závod co se týče převýšení. Původní záměr byl brát závod jako trénink, ale pokud závodníkovi navléknou číslo.... Závod jsem dokončila pořádně hotová, ale spokojená, že jsem našlapala spoustu kilometrů a na trati strávila spoustu hodin, které se pak v Číně budou hodit.
Prvním velkým závodem pak byl 4 etapový závod v Číně, na konci dubna. Běh, bike, kajak, orientační běh a lezení a slaňování. Doma mě tak čekalo spousta hodin pádlování na kajaku a bylo potřeba to nějakým způsobem skoubit i s plaváním. Závod se jel v nádherném prostředí velikých hor, které obklopovaly město Baise u Vietnamských hranic. Každý den byly na programu všechny aktivity. A nikdo z ostřílených závodníků si nepamatuje, že by závod byl tak drsný. Náš Thule Adventure race team(Martin Flinta/Swe, Jacob Roberts/Aus, Samuel Clark/NewZ a já) jsem závod vyhráli v celkovém čase těsně pod 40 hodin. V příšerném vedru to byly neskutečné dávky, pouze poslední den trval okolo 7 hodin, první tři dny překračovaly deset hodin zatížení, velké převýšení a stejně velké vlhké vedro. Start i v 5 hodin ráno, konce etap s čelovkou a spaní ve stanu. Zážity ale stály za to obrovské vyčerpání :) .
Naprosto vyčerpaná po tomto závodě jsem se přesouvala do Malaysie na poslední závod Asijské Xterra tour, na nádherný ostrov Langkawi. Tady se mi moc nedařilo, závod jsem dokončila na 6té pozici. Nohám se nechtělo, hlavě se nechtělo...zkrátka 4 dny po dokončení závodu v Číně to nebyl moc dobrý nápad zkoušet znovu závodit.
Trochu z obavami jsem pak odjížděla na první závod Evropské tour do Portugalska.( týden po Malaysii) Velmi dlouhý a težký závod, za velkého vedra jsem nakonec zvládla docela dobře, i když jsem se sama na sebe zlobila kvůli mnoha chybám na biku, a doběhla si pro druhé místo za loňskou suverénkou sezony Katrun Muller.
O tři týdny později se jel třetí(pro mě druhý) závod ET ve Španělsku, opět velmi těžká biková část (42km, převýšení 1400m), běh nebylo o nic lehčí (11km, 450m převýšení) a hlavně strašné vedro. Kupodivu voda v řece byla neskutečně ledová, takže se plavalo v neoprenech. Letos poprvé se mi podařilo zvítězit a také díky chybějícímu závodu jsem se pomalu začala prokousávat celkovým pořadím ET nahoru. Tímto závodem také pro mě začala šňura 9ti závodů v řadě zasebou.
O týden později se mi na Mistrovství Republiky v Ostrově nad Ohří podařilo vybojovat mistrovský titul, i když z mého pohledu to byl protrápený závod. Plavat se mi nechtělo, na kole to bylo snad ještě větší trápení a běh už byla jenom setrvačnost. Stále jsem cítila hodně únavy. A přemýšlela jeslti se mé plány dají zvládnout.
Další týden Xterra Řecko u nádherného jezera Lake Plastira. Kupodivu jsem se začala cítit trochu líp a po projetí trati jsem si říkala, že by to mohlo být dobré. Ale i tak při závodě byly moje pocity stále nic moc, především z běhu jsem neměla dobrý pocit. Těsně se mi podařilo zvítězit, ale moje pocity nebyly moc dobré, to se ještě prohloubilo na Xterra Swiss, kde se mi moc nedařilo  a právě především z mého běžeckého výkonu jsem byla hodně zklamaná. Závod jsem dončila na třetí pozici a zároveň se posunula na druhou pozici v celkovém hodnocení.
Po švýcarskuse tradičně jede jeden z nejkrásnějších a největších xterrových závodů v Evropě. Pomalu jsem se zase začínala cítit před závodem lépe. Podařilo se mi na mé poměry skvěle zaplavat a vylézt z vody na 4té pozici. Pak jsem se trochu potrápila na úvodních bikových kilometrech, ale nakonec se rozjela a v depu jsem přezouvlala na druhém místě. I na běhu jsem se cítila mnohem lépe než přechozí víkend a druhou pozici jsem udržela. Po tomto druhém místě jsem se dostala na čela celkového hodnocení ET.
Další týden byla na pořadu Xterra ve Švédsku, na kraji Stockholmu. Plavání v neoprénu mi tentokrát moc nesedlo, ale biková část mi šla poměrně dobře až do doby, kdy mi vyskočilo zadní kolo z rámu. Opravou jsem ztrtila 2 až 3 minuty, ale z provního okruhu jsem si vybudovala náskok, který stačil na to, aby mě holky zezadu nesjely a já se znovu pustila do tance mezi kořeny, kameny a blátem. V depu jsem přezouvala s náskokem asi 3 minut, ale hned v prvním okruhu jsem si zaběhla a ztratila tak poměrně dost času. Naštěstí druhý okruh už jsem nekufrovala a doběhla si tak pro třetí letošní vítězství.
Jeden z vrcholů sezony na mě čekal další týden v podobě ME v Cross Triatlonu v Německém Schluchsee. Vloni jsem tu v rámci T-Natury nestartovala, ale zprávy byly takové, že trať je placatá, bez techniky  a to samé běh. Opak byl ale pravdou. Organizátoři zapracovali na trati biku, a musím říct, že se jim povedla. Velmi pěkné singltreky, stoupání i sjezdy. Trať se mi při projetí moc líbila a běžecká trať byla také velmi pěkná, nahoru, dolů... Plavala jsem na sebe docela slušně. 13 čas. Pak se mi dařilo na biku předjíždět jednu soupeřku za druhou, bohužel v posledním sjezdu prvního okruhu jsem udělala školáckou chybu, zadní kolo se mi smeklo po kořenu a já spadla tak blbě, že se mi otočili řidíka. Nešlo s tím v terénu jet. Nejdřív jsem běžela, pak se mi to nakonec podařilo trochu opravit, ale to mě zase včšechny soupřky předjeli zpátky. Bojovala jsem sama se sebou , ale nakonec to nezabalila a znovu předjížděla soupeřky zpátky. Do depa jsem přijela na 6té pozici. Tentokrát mě běh podržel a stahovala jsem soupeřky co se dalo. Nakonec to nestačilo pouze na vítězku a stříbrnou medalii jsem vybojovala jen pár desítek metrů před cílem.
Včera se pak jel poslední ze šňůry 9ti závodních víkendů. Xterra Italy. Cesta do vesničky položené 1000metrů nad mořem, obklopená vysokými kopci, Scanna byla poměrně dlouhá (15 hodin autem). I když voda byla teplá, plavalo se v neoprenech a po pravdě jsem měla pocit, že jsem se ve vodě ztratila. Hodně krát si zplavala, abych zase našla správný směr. I tak mě překvapilo, že v depu už bylo jen jedno ženské kolo. Naštěstí na biku jsem jela především do dlouhých kopců velmi dobře a stahovala jednu soupeřku za druhou a při nájezdu do druhého, kratšího okruhu jsem už měla na první pozici vybudovaný lehký náskok. Nakonec jsem bez jediného pádu přezouvala s náskokem 3 minut a velmi obtížnou kopcovatou běžeckou část jsem zvládla také nejrychleji a za velkého vedra si tak doběhla pro letošní čtvrté vítězství a přímo na tomto závodě u nádherného jezera Scanno to bylo potřetí v řadě! Pro mě obrovský úspěch, třetí ročník a v ženské kategrii jsem byla po tři roky nejrychlejší.
Teď mě čeká ještě 3 závody ET, a pak v září 3 Adventure zádody v Číně a na závěr sezony MS na Mauíí."

  

 

20.7.2015 Triatlon Vysočany Křivánkovi ovládli Vysočanský triatlon. Report z Blanenského deníku naleznete zde.

 

 

16.-18.7.2015 Hurbanovo, Slovensko Klára Zábojníková druhá na Slovensku !

"Ve dnech 16.-18.7.2015 jsem se zúčastnila  další reprezentační akce a to Závodu olympijských nadějí na Slovenku.V závodě jsme porovnávali síly s Madarkami a ze Slovenkami. Odstartovali jsme  v sobotu  v 9:00 na tratích 700m plavání 12 km kolo a 4,5 km běh. Plavecká část byla na dva okruhy a po startu jsem se překvapivě s nikým neprala. Z  vody jsem vylézala na průběžném 4.místě. Cyklistická část měla tři okruhy, které jsem absolvovala v menší skupince s dalšími čtyřmi maďarkami. Po většinu cyklistiky jsem se držela na čele skupiny, abych eliminovala riziko pádu a úniku. Do druhého depa jsem přijížděla na druhém místě a to si udžela i po celý jeden okruh. Na začátku druhého okruhu jsem se musela na 10 vteřin zastavit v penalty boxu, kvůli chybě v depu.

 

Archiv 2014 >>>